We współczesnym świecie bardzo istotne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat korzystały z profesjonalnej opieki stomatologicznej.

W Elektoralna Dental Clinic stomatologia dziecięca jest praktykowana w przyjaznej, dzięki temu nasi mali pacjenci nabierają pozytywnego stosunku do wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Z myślą o komforcie dzieci zatrudniamy również dyplomowane higienistki, które udzielają konsultacji i doradzają rodzicom, jak prawidłowo dbać o rozwój zębów i szczęki u ich dzieci. Szkolą one również naszych najmłodszych pacjentów w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Pracujemy na najnowocześniejszych narzędziach i materiałach renomowanych firm, które są liderami w swojej branży.

Nie godzimy się na kompromisy w kwestii jakości. Nasi stomatolodzy dziecięcy mają do dyspozycji absolutnie wszystko, co jest im potrzebne do profesjonalnego wykonywania swoich obowiązków.

W szczególnych przypadkach i w razie potrzeby zabiegi dzieci możemy wykonywać w narkozie. Klinika posiada anestezjologów z wieloletnim stażem. Nad leczeniem przeprowadzonym w narkozie czuwa zespół doświadczonych specjalistów, aby rodzice mogli czuć się spokojnie.

Dlaczego ma to tak ogromne znaczenie, aby dziećmi zajmował się lekarz z odpowiednimi kwalifikacjami?

W przypadku osób dorosłych wizyta w gabinecie stomatologicznym sprowadza się do wykonania zabiegu. Natomiast kiedy pacjentem jest dziecko, poza samym zabiegiem lekarz musi posiadać również fachową wiedzę jak przyjąć młodego Pacjenta, aby nie bał się usiąść na fotelu, jak wykonać zabieg, kiedy się ciągle porusza, niecierpliwi lub boi, jak przewidzieć wszystkie jego reakcje, aby wizyta odbyła się w sposób bezpieczny, a dziecko nabrało zaufania do lekarza.