Zastanawiasz się nad leczeniem ortodontycznym, ale nie wiesz od czego zacząć?

W naszej klinice spełniamy oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów i pozwalamy spełnić marzenia o zdrowym i pięknym uśmiechu.

Masz wiele pytań : czy to boli, jak długo trwa leczenie, czy aparat zawsze musi być widoczny? Jaki aparat wybrać by leczył skutecznie, szybko, bezboleśnie? Na te i wiele innych pytań z przyjemnością odpowie zespół ortodontów Elektoralna Dental Clinic.

Pamiętajmy, że ortodoncja to nie tylko estetyka ale też funkcja, czyli lepsze utrzymanie higieny jamy ustnej, lepsza kondycja dziąseł, mniejsze ryzyko choroby próchnicowej, zapobieganie schorzeniom stawu skroniowo – żuchwowego i niejednokrotnie wyleczenie wady wymowy. Nie ma znaczenia, ile masz lat - każdy wiek jest dobry by wyleczyć wadę zgryzu.

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest konsultacja u specjalisty. W trakcie wizyty lekarz określa problem pacjenta i wstępnie omawia przebieg leczenia ortodontycznego.

Do pełnego poznania wady zgryzu niezbędna jest diagnostyka:
Wykonanie wycisku do modeli zębów oraz specjalistycznych zdjęć RTG.

Skupiamy się nie tylko na zębach ale na harmonii całej twarzy, tak by uśmiech stał się jej najbardziej przykuwającym uwagę elementem, dlatego przed rozpoczęciem leczenia wykonujemy zdjęcia fotograficzne twarzy, uśmiechu i zębów.

Średni czas leczenia ortodontycznego wynosi 1,5 roku - 2 lata. Po zdjęciu aparatu konieczne jest utrzymanie efektu leczenia,czyli stosowanie retencji.

Nowoczesna ortodoncja oferuje różne rodzaje aparatów:

  • Aparaty zdejmowane
  • Częściowe aparaty stałe
  • Pełne aparaty stałe

Aparaty zewnętrzne nie zawsze muszą być widoczne, można dobrać zamki przezroczyste lub w kolorze zębów.

W naszej klinice dysponujemy wszystkimi dostępnymi rodzajami aparatów ortodontycznych, tak aby zaspokoić oczekiwania estetyczne naszych pacjentów.

Ortodoncja nie musi boleć, nie musi być widoczna i nie musi ciągnąć się w nieskończoność. Jest to inwestycja w przyszłość - piękny uśmiech , który jest naszą najlepszą wizytówką.