Komputerowa tomografia zębów jest obecnie najbardziej precyzyjnym badaniem wykorzystywanym do planowania zabiegów stomatologicznych. Badanie tomografii pozwala uzyskać rzeczywisty obraz tkanek pacjenta, dzięki czemu lekarz jest w stanie szczegółowo zaplanować procedurę leczenia. Precyzyjnie zaplanowane zabiegi są bezpieczne i małoinwazyjne.

W Elektoralna Dental Clinic tomografia wykonywana jest najnowocześniejszym aparatem NewTom 5G XL. Badanie przeprowadzane jest w pozycji leżącej, aby zapewnić pełny komfort pacjentowi i tym samym wyeliminować artefakty ruchowe. Elektryczny fotel pozwala na szybkie ustawienie pacjenta w wymaganej pozycji.

Zamiast standardowych płaskich pantomogramów w ciągu 3 minut uzyskujemy trójwymiarowy obraz zębów oraz zatok, dzięki któremu niczego nie musimy zgadywać. Na dowolnych przekrojach jednoznacznie widać próchnicę, niedokładnie przeprowadzone leczenie kanałowe oraz wszelkie zmiany zapalne. Na podstawie przekrojów poprzecznych możemy bezbłędnie zaplanować długość oraz kąt wprowadzenia implantu, co znacząco ogranicza możliwość odrzucenia implantu do 1%.

W 3D możemy dokładnie obejrzeć gdzie się podziały nasze ósemki.

Najnowsza technologia sprawia, że dawka promieniowania jest minimalna a jakość obrazu perfekcyjna. Badanie tomograficzne jest niezastąpione w diagnostyce zatok.

Tylko w tomografii można dokładnie obejrzeć wnętrze zatok oraz stwierdzić, czy dręczące nas bóle głowy i złe samopoczucie mają związek z chorymi zatokami. Dawka promieniowania w naszym tomografie ograniczona jest do niezbędnego minimum i jest 30 razy mniejsza niż w klasycznym tomografie szpitalnym. Ze względu na bardzo niską dawkę urządzenie doskonale nadaje się do wykonywania tomografii zatok u dzieci.